5 rocznica Fundacji "JESTEM"

17 listopada 2017 r. w piątek Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych "JESTEM" świętowała swoją 5 rocznicę istnienia. Od swojego powstania w roku 2012 Fundacja wspiera chorych na nowotwory, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego lub to leczenie zakończyli, ale poruszają się samodzielnie.


Dzięki licznemu gronu Przyjaciół, Wolontariuszy i Sympatyków Fundacja "JESTEM" prowadzi zajęcia tematyczne z bardzo wielu dziedzin, od psychologii, przez sztuki piękne, muzykę, poznawanie ciekawych ludzi i ich różnorodnych pasji, zwiedzanie interesujących miejsc w bliskim sąsiedztwie Warszawy po warsztaty kulinarne, rehabilitacyjne, czy wspólne wyjścia do teatru lub kina.
Na zaproszenie Fundacji już od roku 2012 w zajęciach i warsztatach uczestniczą pacjenci pozostający pod opieką OHD. Bardzo serdecznie dziękujemy Fundacji za otoczenie naszych chorych tak troskliwą opieką i życzymy wielu fantastycznych pomysłów na kolejne zajęcia, a także, żeby wszystkie osoby zaangażowane w pracę Fundacji na równi z podopiecznymi czerpały siłę, radość, nadzieję i wsparcie z tych wspólnych spotkań.
Jubileusz 5-lecia Fundacji był także okazją do spotkania z Kurtem Schellerem, znanym szwajcarskim szefem kuchni m.in. w warszawskich hotelach Bristol, Sheraton, Rialto, twórcą Akademii Kulinarnej Kurta Schellera (2002), który przygotował wyśmienitą obiadową ucztę, po której zaproszeni na jubileusz goście uczestniczyli w Mszy Świętej koncelebrowanej przez brata Kazimierza Dmitrzaka ze zgromadzenia Małych Braci Jezusa, ks. Pawła Śmierzchalskiego MIC, marianina i dyrektora OHD oraz ks. Rafała Łaskawskiego.
Na zakończenie uroczystości 5-lecia Fundacji Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych "JESTEM" goście zostali poczęstowani wspaniałym tortem bezowym z kremem kawowym zrobionym własnoręcznie przez wolontariuszkę Fundacji "JESTEM" Magdę Konczewską.

 

Fot. materiały udostępnione przez Fundację Jestem

 

Udostępnij
BACK_TO_TOP_OF_PAGE