Relacja Aleksandry Kutz z Koncertu Zaduszkowego w dniu 3 listopada 2016 r.

b_200_200_16777215_00_images_zaduszki_2016_Aleksandra_Kutz.jpg

Dnia 3 listopada 2016 r. miałam zaszczyt poprowadzić Koncert Zaduszkowy, bowiem czymś wyjątkowym jest towarzyszyć ludziom w przeżyciach duchowych. Najważniejsze chwile w mym życiu to były również te, kiedy w rozpaczy musiałam zetknąć się ze śmiercią bliskich, a Ci, co zostali ze mną, pozwolili mi to przeżyć i nie jest to nadużycie tak jak powiedzenie, iż praca hospicyjna wymaga najwyższego zaangażowania. Takim właśnie zaangażowaniem i codzienną pracą wykazują się wszyscy pracownicy i wolontariusze Hospicjum Księży Marianów, a w szczególności ksiądz Paweł Śmierzchalski MIC, który z wielką odwagą i sercem fizycznie i duchowo wspiera potrzebujących w najsubtelniejszych chwilach ich życia i ostatecznie - pożegnania.

Wszystkich artystów miałam przyjemność zapowiedzieć w diecezjalnym Sanktuarium Chorych pw Matki Bożej z Lourdes, z chwalebną historią prowadzonego tam niegdyś sierocińca. Co ciekawe, to kościół powstał później, by ową działalność wspierać, a tak naprawdę wyrósł na tym, co można i należy dać ludziom w potrzebie - duchowym azylu.

Tego wieczoru Antonina Krzysztoń wraz z Marcinem Majerczykiem swym perłowym głosem i dźwiękiem gitar, przenieśli nas pod samo sklepienie, a nawet w podniebną podróż na skrzydłach muzyki i wiary... Adam Strug zaczarował tak dalece, jakbyśmy, słuchając modalnej pieśni, spędzili z nim w tym miejscu tysiące lat... Thomas Martin wzruszył do łez balladą o miłości, którą cenić uczymy się całe życie... Natomiast Eo Nomine wzbudziło uczucie wdzięczności i radości, że można nieść tyle dobra muzyką i posługą miłości... Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ten wieczór. Marcin Sajda dodał nam światłości, a wszyscy zgromadzeni przyjęli ten dar z radością, za co szczególnie dziękuję. Mam nadzieję, że Ci, którzy odeszli - począwszy od kanonizowanych, a skończywszy na naszych przyjaciołach - zaznają spokoju w niebie.

Aleksandra Kutz