Ralacja z Zaduszek Hospicyjnych w dniu 9 listopada 2017 r.

9 listopada 2017 r. w czwartek w godz. 17.00-20.00 w kościele Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 odbyły się Zaduszki Hospicyjne.
Od wielu lat Zaduszki Hospicyjne stały się już tradycją w kalendarzu naszych hospicyjnych wydarzeń. Zawsze bardzo się staramy, aby to listopadowe spotkanie rodzin zmarłych chorych, wolontariuszy z różnych szkół, przyjaciół, dobrodziejów i całej społeczności Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów było jak najpiękniej przygotowane.

Podobnie jak w latach ubiegłych Hospicyjne Zaduszki rozpoczęły się godz.17.00 od muzycznego spotkania. Podczas Koncertu wystąpił zespół Trio Fiori w składzie Daria Franciszka Styczynski, wokal, gitara, Ewa Gnatkowska, wokal oraz Natalia Wysocka, skrzypce.Wśród wykonawców byli także Monika Kaleńska, wokal, Kamil Radzimowski, duduk armeński, Weronika Sura, akordeon.
Podobnie jak w ubiegłym roku koncert prowadziła Aleksandra Kutz.
O jak najlepszą jakość nagłośnienia i oświetlenia naszych Wykonawców zatroszczył się Tomasz Kirczuk.

Po Koncercie nastąpiła część modlitewna Zaduszek. Kto miał życzenie mógł uczestniczyć o godz. 18.00 w Nieszporach za zmarłych, o godz. 18.30 we Mszy św. za zmarłych pacjentów OHD, o godz. 19.15 w Wypominkach po których miał miejsce słodki poczęstunek, przygotowany przez pracowników i wolontariuszy OHD, oraz uczniów i ich rodziców z zaprzyjaźnionych Szkół Podstawowych.

W imieniu słuchaczy i widzów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom współtworzącym ten wyjątkowy wieczór.
Przede wszystkim dziękujemy za ten refleksyjny Koncert wolontariacko występującym Artystom, zespołowi Trio Fiori, Monice Kaleńskiej, Kamilowi Radzimowskiemu, Weronice Surze, Aleksandrze Kutz i Tomaszowi Kirczukowi i wszystkim wolontariuszom szkolnym, darczyńcom i całemu zespołowi OHD.

Fot. Anna Kurowicka, psycholog, Magdalena Rakowska, wolontariuszka OHD