Zaproszenie dla osieroconych

Baranek Boży

Święta  po stracie bliskiego człowieka są trudne, ale pokornie dzielimy się nadzieją, że śmierć nie jest ostateczna. Przeżywając żałobę, można głębiej dotknąć tajemnicy Krzyża. Cierpiąc -  głębiej kochać innych. Iluż to osieroconych, którzy „zmartwychwstali” z ciemności bólu, czerpiąc ze swoich doświadczeń, pomaga innym, także w hospicjum.

Życzymy Wam, abyście doświadczyli mocy Zmartwychwstania, gdy cierpiąc sami, podejmujecie gesty miłości wobec innych cierpiących. Niech będzie Wam nagrodą ta cicha, radość, która jest udziałem w zwycięstwie Pokornego Baranka!

Zapraszamy:

• Co miesiąc do kościoła przy ul. Wileńskiej/Szwedzkiej -  w pierwsze czwartki miesiąca na Msze św. za Waszych zmarłych, a po nich na spotkania w salce z psychologami i wolontariuszami hospicjum.
  • Do uczestnictwa w spotkaniach grupy wsparcia (chętni mogą się zgłaszać się telefonicznie: psycholog Anna Putro tel. 508905707).
  • Osierocone dzieci - ponownie dzięki wielu dobrym sercom udało się zorganizować dla nich zimowisko i ufamy, że znajdziemy fundusze na skromną, tygodniową  kolonię w lipcu.
  • Również dzieci i młodzież na comiesięczne spotkania w hospicjum i w różnych ciekawych miejscach (lotnisko, kręgielnia).
  • Wszystkich potrzebujących takiej pomocy na indywidualne spotkania z naszymi doświadczonymi psychologami (wystarczy zadzwonić do hospicjum).

Jeżeli ktoś chciałby także w przyszłości otrzymywać od nas listy na święta, prosimy o wiadomość. Można także otrzymywać informacje droga elektroniczną. Osoby interesujące się życiem naszego hospicjum zapraszamy na nasze strony internetowe:

www.hospicjum-domowe.waw.pl,

Dyrektor ks. Andrzej Dziedziul,