Zaproszenie na II Forum Młodzieżowe "Znajdź pomysł na siebie" w dniu 26 kwietnia 2017 r.

b_200_200_16777215_00_images_inne-wydarzenia_2017_Znajdz_pomysl_na_siebie-plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na II Forum Młodzieżowe pt. Znajdź pomysł na siebie, które odbędzie się w Sali Widowiskowej przy Miejskim Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zielonce w dniu 26.04.2017 r. o godz. 12.45. W czasie koncertu ewangelizacyjnego Zespół Full Power Spirit przybliży młodzieży podstawowe wartości jakimi winna kierować się w życiu każda osoba. W ramach akcji Pola Nadziei Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów edukuje młodzież jak radzić sobie z chorobą, jak opiekować się bliskimi u kresu życia oraz jak przeżyć żałobę.

Od wielu lat Miejskie Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zielonce wspiera nasze Hospicjum. Młodzież bierze czynny udział w szkoleniach "ABC Pomocy chorym", pomaga w organizacji festynów oraz zbiórek publicznych. Uczniowie przygotowują również poczęstunek dla rodzin osieroconych, uczestniczących w comiesięcznych Mszach Świętych sprawowanych w intencji zmarłych pacjentów, dzięki czemu jednoczą się ze sobą w przeżywaniu trudnego czasu jakim jest żałoba.