Kanonizacja bł. o. Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego - Rzym 5 czerwca 2016

Kanonizacja bł. o. Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego stała się faktem. Delegacja Ośrodka Hospicjum Domowe pozdrawia z Rzymu.

 

Programy radiowo-telewizyjne nadawane w związku ze zbliżającą się kanonizacją bł. o. Stanisława Papczyńskiego

W związku ze zbliżającą się kanonizacją bł. o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, zamieszczamy informacje dotyczące godzin programów radiowo-telewizyjnych, transmisji Mszy św. kanonizacyjnej, etc.

29 maja:

Polskie Radio Program 1, godz. 6-9: „Familijna Jedynka” - program poświęcony osobie, przesłaniu i zbliżającej się kanonizacji bł. o. Stanisława Papczyńskiego;

TVP 3, godz. 11:15: Program „Przystanek Ziemia” odc. 133 (powtórka programu w poniedziałek 30.05.2016r. godz. 8.45). Dodatkowo - tylko w paśmie lubelskim (TVP3 Lublin) - wtorek 31.05.16r. o godz. 21.05);

TVP 1, godz. 11:55: „Między ziemią a niebem” – w programie zapowiedź zbliżającej się kanonizacji.

 
3 czerwca:

TVP 1, godz. 13:10: Film pt. „Ocalony, aby ocalać”, opowiadający o otrzymanych łaskach, ukazujący niezwykłe wstawiennictwo Ojca Stanisława.

 
5 czerwca, Dzień kanonizacji:

TVP 1, godz. 10:00: Studio otwarte oraz transmisja Mszy św. kanonizacyjnej bł. o. Stanisława Papczyńskiego z Watykanu;

Polskie Radio Program 1, godz. 17:10: „Słuchowisko w Jedynce” przybliżające postać bł. o. Stanisława.

 
Ponadto Mszę św. kanonizacyjną transmitować będą: TV TRWAM oraz Radio Maryja.

Film o bł. o. Stanisławie Papczyńskim w TVP1

Więcej: Film o bł. o. Stanisławie Papczyńskim w TVP1

Pierwszy polski święty, który będzie kanonizowany w Roku Miłosierdzia. Kim był ojciec Stanisław Papczyński i dlaczego jego postać jest aktualna w XXI wieku? Na to pytanie odpowiada film, który w związku ze zbliżającą się kanonizacją Błogosławionego Założyciela Zgromadzenia Księży  Marianów, zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę, tj. 20 marca w TVP 1 o godz. 12:40.

 

Ojciec Papczyński żył w XVII wieku. Zapisał się w historii jako prorok Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, orędownik modlitwy za zmarłych, gorący patriota i doradca króla Jana III Sobieskiego. Na podręczniku retoryki o. Stanisława uczyły się pokolenia Polaków, m.in. ks. Stanisław Konarski, twórca Komisji Edukacji Narodowej.

 

Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich oraz Muzeum Ojca Stanisława Papczyńskiego w ramach nowopowstałej komórki MARIANUM MEDIA.

 

Źródło informacji: http://www.marianie.pl/index.php?page=nowosci&id=1559

Duchowe przygotowania do kanonizacji błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego - zaproszenie

Więcej: Duchowe przygotowania do kanonizacji błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego - zaproszenie

 

5 CZERWCA 2016 w Rzymie będzie miała miejsce kanonizacja błogosławionego o.Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów (MIC), pierwszego polskiego zakonu męskiego.

 

W związku z duchowymi przygotowaniami do kanonizacji Księża Marianie zapraszają m.in. w dniach 20-22 MAJA 2016 do udziału w spotkaniu młodych „MARIANKI 2016” w Górze Kalwarii. Tegoroczne spotkanie może być dla młodych ludzi wyjątkową okazją do spotkania z o. Stanisławem.

Więcej: Duchowe przygotowania do kanonizacji błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego - zaproszenie

Uznanie cudu za wstawiennictwem o. Stanisława Papczyńskiego

Więcej: Uznanie cudu za wstawiennictwem o. Stanisława Papczyńskiego

Jak poinformował Ks. Adam Stankiewicz, MIC, rzecznik prasowy Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów Warszawa, papież Franciszek dziś, 22 stycznia 2016r, uznał cud przypisywany wstawiennictwu bł. Stanisława Papczyńskiego. Tym samym został zamknięty kolejny etap procesu kanonizacyjnego Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który wkrótce zostanie ogłoszony świętym.

 

Źródła:

http://www.marianie.pl/index.php?page=nowosci&id=1520

http://stacja7.pl/z-kraju/kolejny-polak-bedzie-ogloszony-swietym/

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,24788,bl-stanislaw-papczynski-bedzie-ogloszony-swietym.html

 

Zob. też wideo z życiorysem: http://krakow.tvp.pl/21997603/3-x-2015

BACK_TO_TOP_OF_PAGE